STEAM eğitimini geliştirmek için okullarda 3 boyutlu yazıcılar güçlü bir araç olabilir.

Linkedin Grubumuza Katılın, Güncellemeleri Takipte Kalın : https://www.linkedin.com/groups/12250481/

Bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik (STEAM) konularında yaratıcılığı daha önce mümkün olmayan yollarla tetikleyen 3D yazıcı hızlı bir şekilde öğretmenlerin öğrencilerini yönlendirebileceği güçlü bir araç olabilir.

STEAM eğitimine geçmeden önce doğru 3d yazıcıyı seçmek hem öğretmen için hem de aileler için kolay bir işlem değildir.

Bazı 3d yazıcı üreticileri, eğlenceli ders planları oluşturup paylaşırlar. Aileler bu eğlenceli materyaller ile birlikte rahatlıkla 3d yazıcıyı kullanabilirler.

3d yazıcı tercih edilirken çocuklar için güvenlik önceliği önem oluşturmaktadır. Bunun için özellikle ilkokul çağındaki öğrenciler için dünyadaki STEAM eğitimlerinde bu durum göz önüne alınmaktadır.

Öğrenciler ve eğitimciler için eğitim kaynakları ile desteklenmiş 3d yazıcılar tercih edilmelidir. Bunun için 3d baskıyı özellikle çocukların kolaylıkla basabileceği yazıcılar tercih edilmesi onların daha iyi öğrenmesinin yolunu açabilir. Çocuklar kullandıkları 3d yazıcı ve kendi tasarlamış oldukları materyaller ile kendi aralarında iyi bir ekosistem oluşturabilmektedir.

Ülkemizdeki devlet okullarında genellikle 3d yazıcı maliyetli bulunur ve eğitim için harcama yapılmaz. Özel okullarda ise özel okulun bulunduğu semtte değilde genel olarak özel okulun genel müdürlüğünün olduğu yerde 3d yazıcılar bulunur. Her ne şekilde olursa olsun çocuklarımız 3d yazıcı eğitimini hem devlet okullarında hem de özel okullarda anlamlı bir şekilde öğrenememektedir.

Şimdi size özellikle STEAM eğitimine önem veren ülkeler baz alınarak kullanılan bazı 3d yazıcılardan bahsedeceğiz.

Robo C2

Robo C2’nin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri kapalı bir çerçeveye sahip olmasıdır. Çocukların ders planları zenginliği ile desteklenen Robo C2, eğitim ihtiyaçlarını büyük ölçüde sağlayabilmektedir.

Dremel Digilab 3D45 Idea Builder

Dremel Digilab 3D45 Idea Builder kapalı bir çerçeveye sahip olması kullanımı kolaylaştırmaktadır. Yazıcı üzerinde büyük dokunmatik ekran mevcuttur. Bunun yanında 3d baskının izlenebildiği bir kamerada 3d yazıcıda bulunmaktadır.

Flashforge Finder

Flashforge Finder, kutusundan çıktığı gibi zahmetsizce kurulum imkanı sağlamaktadır. Eğitim indirimleri ile birlikte fiyat noktasında rakiplerine göre avantaj sağlamaktadır.

XYZPrinting da Vinci Jr. Pro 1.0

XYZPrinting kapalı bir yazdırma seçeneği sunmaktadır. Uygun maliyetlidir ve farklı bir filament kullanmanıza izin verir. STEAM kapsamında bulunan ders müfredatına uyumlu geniş bir ders müfredatı sunmaktadır.

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.