3D kalemler yüksek ısı hassasiyetine dayanır. Bu kalemler yaklaşık olarak 200°C ısı kapasitesine sahiptirler. Çoğu ebeveyn bu kalemler yüksek ısıda çalıştığının farkında değildirler. Peki bu yüksek sıcaklıkta bir kalemle çocuğunuzun oynamasına izin verir miydiniz?

Genel olarak çoğu aile hayır cevabını verecektir. Bundan dolayı çocuğunuza tipik bir 3D kalem almamalısınız. 

3D kalemler, size eğlenceli ve benzersiz yaratıcı araçlar sunmak için 3D baskı ile aynı teknolojileri kullanan inanılmaz yeni bir buluştur. Sanatçılar, sanat hobileri ve çocuklar tarafından her çeşit şaşırtıcı 3D nesneler oluşturmak için kullanılıyorlar. Aşağıda bulunan kelebek 3D kalem ile yapılan güzel bir örnektir.

3D kalemler kullanılırken bu kalemlere (normal yazıcılardaki kartuş gibi) hammaddesi plastik olan filament takılır. Filamentler çeşitli ağırlıkta olabilirler ve kilo bazlı satışları mevcuttur. Filamentler hammadde tipine göre PLA, ABS gibi türleri vardır. Bu iki filament türü yaygın olarak kullanılan filament türleridir. PLA tipi filament düşük ısıda erir ve çocuk dostu bir filamenttir. Yumuşak plastik şeklinde kullanılır. ABS tipi filament hammaddesi petrol olan yüksek ısıda eriyen bir filament türüdür. Genel görüş 3D yazıcıda belli tecrübe elde edilene kadar PLA tipi bir filament ile baskı yapılması sonrasında da ABS tipi filamentlere geçiş yapılması şeklindedir.

3Dsimo Basic

 

3D Simo, 2016’nın başında Kickstarter kampanyasıyla sahneye çıkan Çekya menşeli bir 3D kalem üreticisidir. Diğer 3D kalemlerden ayıran özelliği, çocuklar için özel olarak tasarlanmış ilk 3D kalemdir.

Bu kalemin diğer 3D kalemlere göre daha avantajlı olan özelliği 3D tasarımcılar için ihtiyaç duyulan her şeyi içermesidir.


Videodan da anlaşılacağı üzere, bu sadece 3D kalem gibi tek özellik olarak satılmamaktadır. Bu kalemle birlikte ek materyallerde kullanılmaktadır.

Firmaya ait mobil uygulama kullanılarak, kullandığınız filament türü için doğru ayarları etkinleştirebilir ve hatta bazı yararlı öğretici videoları izleyebilirsiniz.

Bu eşsiz özellik, sağlam yapı kalitesi ve akıllı tasarımın yanı sıra 3D Simo Mini’yi rakiplerinden ayıran ve böylece 2019 için en iyi 3D baskı kalemi olarak ayırt eden özelliktir.

Özellikleri

Çocuk Dostu 3D Kalem

Düşük erime sıcaklığı, toksik olmayan plastik filamentlerle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Bu kalem 8 yaşın üzerindeki çocuklar için güvenli olarak derecelendirilmiştir.

Kablosuz Olarak Kullanılabilme

Tek bir şarjla 3 saate kadar çalışmak üzere tasarlanmıştır.

Artıları

 • USB ile şarj edilebilir pil
 • Toksik olmayan filament
 • Rahat kullanım

Eksileri

 • Pahalı
 • Teslimat sorunları

Yüksek maliyetli ürün almak istiyorsanız, 3D Simo Basic 3 boyutlu kalemini tercih edebilirsiniz.

Güzel tasarlanmış paket, uzun ömürlü batarya ve birinci sınıf tasarım bu işi çocuğunuz için en iyi 3D kalem haline getiriyor.

3Doodler Start

3Doodler, 3D kalem çılgınlığının başlangıcından beri piyasada ve ilk 3D kalemlerden birine sahiptir. Şimdi de 3Doodler için düşük sıcaklıklı, çocuk dostu bir alternatif olarak düşünülebilir.

3Doodler, yaygın olarak kullanılan PLA plastikten çok daha düşük bir sıcaklıkta erimekte olan kendine özgü biyolojik olarak parçalanabilen bir plastik baskı malzemesi kullanır. Bu aynı zamanda, kalemin dokunamayacak kadar ısınmayacağı anlamına gelir; bu da FDM (Fused Deposition Modelling – Eriyik Yığma Modelleme; 3D yazıcıların dünya genelinde %70’inin kullandığı teknoloji) işleminde elde ettiğiniz hassasiyet ve kontrol avantajlarını korurken çocukların kullanması için tamamen güvenlidir.

Özellikleri

Çocuk İçin Güvenli 3D Kalem

8 yaşından büyük çocuklar için sıcak bileşenler olmadan tasarlanmıştır. Çocuklar tamamen güvenli bir şekilde ısıdan etkilenmeyecek biçimde kalemi kullanabilirler. Kalem, plastik ve nozullara yanma riski olmadan güvenle dokunulabilir.

STEM Eğitimi İçin En İyi Yöntem

Dokunsal bir öğrenme oyuncağı olan 3Doodler Start, yaratıcılık, tasarım, planlama, inşaat ve mekansal kavrayışa ilham veriyor.

Artıları

 • USB ile şarj edilebilir pil
 • Sıcaklık yok
 • Eko plastik filament
 • Çok iyi tasarım

Eksileri

 • Kısa filament
 • Hız

3Doodler Start, çocuklar için mükemmel bir 3D çizim kalemidir. Kullanımı çok güvenilir ve basittir.

Güç kablosu ve kısa filamentlerin olmaması, küçük çocukların bile sinirlenmeden kullanılmasını çok kolaylaştırır.

Kutu açılışında ek kurulum gerektirmeden ve tam şarjlı olarak geliyor.

Çocuklar İçin Scribbler V3 3D Kalem 

Çocuğunuz için uygun maliyetli 3D kalem almak istiyorsanız, Scribbler V3 sizin için çok uygun seçenektir.

Scribbler V3 baskı kalemi incelendiğinde diğer kalemlere göre en hafif olan kalemdir. Hafif olması da çocuklar için çizim yapmayı kolaylaştırır.

Ayrıca, Scribbler 3D kalem filamentini arıyorsanız, hem ABS hem de her türlü PLA ile çalıştığını, ancak ne yazık ki Flexi veya Naylon plastiklerle çalışmadığını bilmenizde fayda var.

Scribbler V3, daha küçük yaştaki çocuklara parlak ve eğlenceli bir görünüm kazandırırken mükemmel özellikler sunar.

Scribbler V3, diğer 3D kalemler ile en büyük farkı kalem üzerinde OLED ekranının olmasıdır.

Özellikleri

3D Tasarım

Doğrudan hayal gücünüzden eşsiz ve fantastik 3D sanat yaratın. Dikey, yatay çizim veya tarzınızı hazırlayın! 3D kaleminiz için tek sınırlamanın yaratıcılığınızın olduğunu anlayacaksınız. Scribbler 3D Pringint Pen V3, 3D kalemin en yeni modelidir ve tüm en yeni özellikleri içerir.

Büyük OLED Ekranı

Kullanıcıya sıcaklık ve besleme ayarlarından filament tipi seçeneklerine kadar tüm çizim uzmanlığı ayrıntıları üzerinde kontrol sağlar.

Çocuklar ve Yetişkinler İçin Uygun

İster deneyimli bir sanatçı, ister acemi bir usta olun, ister hobi yapın, Scribbler 3D Pen her yaştan insan için mükemmeldir. Kız ve erkek çocuklar için ideal oyuncak ve teknik veya sanatsal oyuncakları seven kadınlar ve erkekler için mükemmel bir çözüm sunar. 

Seramik Nozül Gibi Güvenlik Fonksiyonları

Farklı üreticilerin alüminyum nozüllerine (3D Kalemin ucundaki sıcak kısım)  kıyasla çok daha güvenlidir; ve güvenliğiniz için birkaç dakika kullanılmadığında otomatik kapanır.

Artıları

 • Görünüm
 • Sıcaklık kontrolü
 • Altı farklı hız ayarı

Eksileri

 • Fiş ile birlikte çalışır
 • Rakipleri kadar kalite değil
 • Diğer kalemler gibi güvenli değildir.

Scribbler, Version 3 versiyonuyla ileriye doğru büyük bir adım attı. Scribbler 3D baskı kalemi incelememizden görebileceğiniz gibi, özelliklerle doludur.

Mynt3D 3 Boyutlu Baskı Kalemi 

 

Amerikalı bir üretici tarafından üretilir ve makul fiyatlı olması dolayısıyla 3D kalemler arasında tercih edilebilir.

3D kalem ergonomik şekli ve akıllı tasarımı sayesinde daha kolay kullanım için ultra ince bir tasarıma sahiptir.

MYNT3D cihazının Doodler’da bir ayağı olması durumunda, güzel OLED ekran sıcaklığı izlemenize yardımcı olur. Bu kalem ayrıca geniş alanları hızlı bir şekilde doldurmanıza veya ayrıntılı bir başyapıt yaratmak için yavaşlatmanıza izin veren ayarlanabilir hız kontrolü içerir.

Bu 3D kalem, piyasada bulunan en rekabetçi ve güvenilir ürünler arasında yer almaktadır. Ucuz ve etkileyici özelliklerinin olmasından dolayı çocuklar için örnek plastikler oluşturulmasını kolaylaştırır.

Özellikleri

Ayarlanabilir Filament Beslemesi

Çizim yaparken malzemenin optimum kontrolü için akışı ve hızı modüle etmenize izin verir.

Ayarlanabilir Sıcaklık

Sıcaklık, filamentler için 130 dereceden 240 dereceye kadar 1 derecelik artışlarla ayarlanabilir.

Büyük OLED Ekranı

Çok çeşitli efektler elde etmenize yardımcı olmak için malzemenin sıcaklığını izlemenizi sağlar.

Artıları

 • Hız kontrolü
 • Sıcaklık kontrolü
 • OLED Ekranı
 • Müthiş tasarım özellikleri
 • Otomatik kapanma özelliği

Eksileri

 • Gürültülü çalışıyor
 • Yavaş ekstrüzyon hızı
 • Kalite

Mynt3D, hatası çok az olan mükemmel bir 3D kalemdir. İstediğiniz tüm özelliklere sahip, daha büyük yaşlı çocuklar için 3D kalemler arasında muhteşem bir seçenektir.

OLED ekran ve değişken sıcaklık kontrolü gibi üstün özellikler içerir. Sıcak uçlu ekstrudere sahip olduğu için 8 yaşın altındaki küçük çocuklar için önerilmez.

 

Bloga e-posta ile abone ol

Bu bloga abone olmak ve e-posta ile bildirimler almak için e-posta adresinizi girin.