Üçüncü Göz Nedir?

 

Üçüncü göz (epifiz bezi), kaşlarımızın tam ortasında bulunan ve diğer boyutları görmemizi sağlayan bir organımızdır. Üçüncü gözün açılmasıyla birlikte dünyayı daha yüksek bir bilinç ile algılayabiliriz. Bu çakranın açıklaması için biraz zamana ve bazı meditasyon tekniklerine ihtiyacımız vardır. Böylece içimizde bulunduğumuz evreni daha derinlemesine anlayabilmek için yeteneğimiz olur. Geçmişi daha detaylı hatırlamak ve farklı boyutlarla iletişime geçerek bilgi edinmek gibi avantajları da vardır. Üçüncü gözümüz aslında doğuştan açıktır ve bu durum hemen hemen 9 yaşına kadar da devam eder. Ancak zamanla aktif olarak çalışan epifiz bezi kireçlenerek görme alanını kapatır. Bunun önüne geçmek için şekerli ve gazlı içeceklerden, zararlı her türlü yiyecekten ve organik olmayan gıdalardan uzak durulmalıdır.

 

Üçüncü Gözü Açarsak Ne Olur?

Eğer üçüncü gözümüzü aktif etmeyi başarırsak gözlerimizi kapattığımızda kırmızıya dönük bir görüntü ile karşılaşırız. Daha sonra bu renk mavi ve farklı renkte kıvılcımlar şeklinde değişir. Zamanla bu kıvılcımlar beyazlaşmaya başlar ve eskiye dair görüntüler gözümüzün önünde canlanır. Bu görüntüler ilk başktra siyah beyazdır ama zamanla renkleri yerine gelir. İlk etapta çocukluğumuzla ilgili görüntüler veya doğa görüntüleri izleriz. Daha sonra farklı bir ekran devreye girere telepatik sorgulama sürecine başlanır. Telepatik yöntemle soru sorma yetkisine sahip olabiliriz.

 

Üçüncü gözümüzü açmak için günde 10 dakika yeterli olacaktır. Bunun için çok bir işleme ve teferruata gerek yoktur. Sadece sakince bir koltukta oturur ya da yatar pozisyondayken de üçüncü gözünüzü açmak için şansınızı deneyebilirsiniz. Gözlerinizi kapatın ve derin nefes aldıktan sonra karnınızı şişirin. Başta aldığınız nefesi yavaş yavaş bırakın. Aralıksız bu işlemi yaparsanız ense kısmınızda bir sıcaklık olduğunu hissedeceksiniz. Sonra da üçüncü göz bölgeniz yavaş yavaş beyazlayacak.

 

Üçüncü Gözümüzü Nasıl Açarız?

Üçüncü gözümüzü açmak için sakinleşmeye, stresten uzak kalmaya ve rahat bir ortama ihtiyacımız vardır. Bunun için de kendimize dinginleşebileceğimiz ve kendimizle baş başa kalabileceğimiz ortamlar seçebiliriz. Üçüncü gözünüzün aktifleşmesi için yogadan faydalanabilirsiniz. Bilindiği üzere yoga sporu kendinizi bırakarak vücudunuzdaki kötü enerjilerin yok olmasına yardımcıdır. Günde 15 dakikalık yoga sonrasında 20 dakika bir meditasyon ile birlikte üçüncü gözünüzün açılması mümkündür. Odanıza çekilin ve gözlerinizi kapatarak oturun. Nefesinizin farkında olarak iç sesinize kulak verin. Zamanla üçüncü gözünüz beyazlaşmaya ve renklenmeye başlayacaktır. Ancak sabırlı olmanızda fayda vardır. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden dolayı epifiz bezinizin kireçli olması olasılığı yüksektir. üçüncü göz açma süreci boyunca size yardımcı olacak önemli bir etken de müzik olacaktır. İnternetten araştırarak kolaylıkla bulabileceğiniz üçüncü göz açmak ile ilgili müzikleri 3 hafta süresince dinleyin. Dinlediğiniz müziğin sizi sakinleştiren ve hafifleten bir müzik olmasına dikkat edin.

 

Epifiz bezinin çalışabilmesi için, serotonin ve melatonin maddelerinin varlığına ihtiyaç vardır. Vücut bu maddeleri besinlerden alabilir. Ancak bir diğer kaynak da güneş ışığıdır. Karanlık ve güneş enerjisi; serotonin ve melatonin maddelerinin üretilmesinde etkilidir. Gündüz serotonin depolayan vücut gece ise melotonin depolar. Güneş enerjisinden çok fazla faydalanmalıyız. Çünkü güneş enerjisi ile vücudumuz D vitamini alır ve serotonin üretir. Uyku sırasında ise ortamın karanlık olmasından dolayı vücut melatonin üreterek rahat şekilde uyumamızı sağlar.

 

Üçüncü gözünüzü açmak için nesnelere odaklanma metodundan da yararlanabilirsiniz. Karşınıza koyduğunuz herhangi bir nesneye bir kaç dakika boyunca gözünü çok fazla kırpmadan bakın. Daha sonra gözlerinizi kapattığınızda, o nesneyi izlemeniz mümkün olacaktır. Uyumadan önce gözlerinizi kapatarak karşınızda renkli ekran varmışçasına düşünmeniz de bir diğer yöntemdir. O ekrandan seçtiğiniz kısa bir cümleyi okumaya çabalayın. Saat, rakam veya harfleri okumaya çalışarak da üçüncü gözünüzü aktifleştirebilirsiniz.

 

Üçüncü gözümüzü açmak için dışarı çıkmaya ve temiz hava almaya ihtiyacımız vardır. Elektronik cihazlardan uzak kalacak şekilde doğa yürüyüşleri, piknikler ya da sahil, göl kenarlarında vakit geçirmek bize çok iyi gelir. Dışarıdayken üçüncü gözünüzün açılması adına etrafı daha fazla gözlemleyebilirsiniz. Çevrenizin farkında olun ve dünyayla bir uyum yakalamaya çalışın. Hislerinize kulak verin ve bilinçli olun. Önemli bir başka detay da etrafta olup bitenler doğru ya da yanlış da olsa kabul etmektir. Yargılamadan kabul etmeyi öğrenmeye çalışınca Farkındalık ile yaratıcılık yönünüzün kuvvetlenmesine izin verin. Yaratıcılık konusunda kendinizi geliştirin ve hobiler edinin. Müzik aleti çalın ya da resim yapmayı deneyin. Bu tarz şeyler de üçüncü gözünün açılmasına yardımcı faktörlerdir.

 

Çok stresli ve yorgun olduğunuzda küçük şeylere odaklanmayı deneyin. Örneğin; kahvenizi yudumlarken sehpa üzerinde duran bir objenin ne kadar hoş olduğunu düşünün ve onu incelemeye başlayın. Böylece rahatladığınızı hissedeceksiniz. Etrafınızdaki her detaya daha farklı ve dikkatli gözle bakın. Böylece zamanla üçüncü gözünüz açılacaktır.

 

Üçüncü Gözümüzün Açılmasıyla Gelen Avantajlar

Üçüncü gözünüzü açmayı başardınız peki şimdi ne olacak? En önemlisi kendinizi eskiye nazaran çok daha stresten uzak ve huzurlu hissedeceksiniz. Sinirlenmek ya da üzülmek sizin için çok kolay olmaktan çıkacak. Dünyayı algılama konusundaki olan değişiminiz ve yeteneğinizin artmasıyla birlikte kendinizi daha bilge bir kişi gibi algılayacaksınız. Etrafta olup bitenleri anlama ve yorumlama kabiliyetiniz artacak. En önemlisi kendiniz ile olan ilişkiniz kuvvetlenecek ve duygularınızı anlama ve yönlendirme konusunda daha iyi hale geleceksiniz. Stres faktörü hayatınızda daha az yer kaplayacağı için genel sağlığınız da bu durumdan olumlu yönde etkilenecektir. Cildinizin daha temiz ve parlak görünmesi, mide rahatsızlıkları ve baş ağrılarınızın ortadan kalkması, depresyon ve tansiyon gibi hastalıklardan kurtulmanız konusunda size yardım edecektir.

 

Üçüncü gözünüzün açılması hemen olabilecek bir şey değildir. Bunun için sabırlı ve istikrarlı olunmasında fayda vardır.

 

  • Meditasyon yöntemleri
  • Uyumadan önce yapacağınız göz kapatma egzersizi
  • Sağlıklı beslenme
  • Stresten uzak durmak
  • Kendinizle devamlı iletişimde olmak ve iç sesinizi dinlemek
  • Doğayla fazla vakit geçirmek

Bu önemli detaylara dikkat edildiğinde üçüncü gözün açılması kaçınılmaz olacaktır. Üçüncü gözün açılmasıyla beraber bazı üstün güçlere sahip olabilirsiniz. Bu durum sizi korkutmasın. Başkalarının duygusal durumlarını iyileştirme gibi yetenekleriniz olabilir. Ruh ile yaşam arasında derin bir bağ kuran üçüncü göz hayatınıza farklı bir boyut katacaktır.