Trendyol Satışlarını Artırmak İçin 10 Öneri

 

Trendyolda Satış

 

Günümüzde alışveriş yapmak tek tıklama ile mümkün olmaktadır. Alışveriş yapacağınız çok fazla site mevcuttur. İnternet üzerinden alışveriş yapmak çoğu insana cazip gelmektedir. Zamandan mekandan bağımsız alışveriş insanlara keyifli görünmektedir. Dünya çapında çok meşhur siteler vardır.

 

Dünyada en çok kazanan kişilerinde bu sitelerin Ceosu olduğu bilinmektedir. Ülkemizde de çok ünlü siteler vardır. Bunlardan en bileneni Trendyoldur. Trendyol’un merkezi İstanbulda’dır. Kurucusun Demet Mutlu olduğu bilinmektedir.

 

Dört bine yakın çalışanı bulunmaktadır. Trendyol son dönemde yaptığı büyük indirim günleri ve reklamları ile ününe ün katmıştır. Trendyol bünyesinde kırk beş bin iş ortağı bulunduğu tahmin edilmektedir. Trendyol’da satış yapmak istiyorsanız mağaza açmalısınız. Trendyol oldukça büyük bir pazardır.

 

Ürün yelpazesi geniştir. Bu sebeple alıcılar ve satıcılar tarafından tercih edilmektedir. Mağaza açabilmeniz hali hazırda bir şirketiniz olmalıdır. Şirketiniz olmadan satış yapmanız mümkün değildir. Satıcı Başvuru Formunu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Mağazanızı ücretsiz açarsınız. Sattığınız ürüne göre Trendyol sizden komisyon ücreti almaktadır. Tredyolda satışlarınızı arttırmak için 10 yoldan bahsedeceğiz.

 

  1. Eksik Olmadan, Doğru Ürün Tanıtmak

 

Ürününüzü tanıtmanız için sistem size yazılı bir alan vermektedir. Bu alana eksik olmadan doğru bilgiler içeren yazı yazmalısınız. Alıcılar sizin yazınıza göre hareket ederler. Güvenilir sayılabilmeniz için ürününüzü dürüstçe tanıtmalısınız. Ürünü tanıtırken benzer ürünlerin nasıl tanıtıldığını incelemelisiniz. Kendi ürününüzü ilgi uyandıran ve detaylı şekilde tanıtmaya özen göstermelisiniz.

 

  1. Buybox Durumu

 

Buybox özel bir sıralama sistemidir. Büyük uluslararası e pazarlar tarafından da kullanılmaktadır. Temel mantığı aynı ürünü daha ucuza satan daha fazla ürüne sahip satıcının ilk sıralarda gösterilmesidir. Elinizde ürün sayısının çok olması ve diğer satıcılara oranla daha ucuz satmanız gerekmektedir. Bu sizi ilk gösterilen mağazalardan yapacaktır.

 

  1. İndirim Bildirimi

 

Alıcılar istedikleri ürün hakkında daha sonra indirime girince bildirim alabilmektedirler. Ürününüze belli aralıklarla indirim yapmalısınız. Bu şekilde alıcıya ürününüzü hatırlatmış olursunuz. İndirim yaparak da alıcıyı kendi mağazanıza teşvik etmiş olursunuz. Ürün satışında aktif olmalısınız. Trendyol’da satışını artırabilirsiniz.

 

  1. Pusula Kontrolü

 

Satıcıların kendi mağazaları ile ilgili istatistikleri görecekleri bölümdür. Bu bölümü devamlı incelemesiniz. Durumunuzu iyice analiz etmelisiniz. Analiz sonucunda yeni planlar kurmalısınız. Kendi mağazanızdan haberiniz olmalıdır.

 

  1. Müşteri İhtiyaç Analizi

 

Hedef kitlenizi ve isteklerini iyice öğrenmelisiniz. Örneğin giysi satıyorsunuz çok talep gören renkte ki stok durumunuzu artırmalısınız. Müşterilerinizin isteklerinden haberdar olmalısınız. Ona yönelik hamleler yapmalısınız. Aynı ürününün satışını yapan diğer satıcılara göre yorumlara ve geri bildirimleri de dikkate almalısınız.

 

  1. Kampanyalar

 

Trendyol yaptığı özel kampanyalarla oldukça müşteri çekmektedir. Bu kampanyalarda özel indirimler yapılmaktadır. İndirimlerin yanı sıra kargo bedava, üç ürün alana bir bedava gibi ücretlendirmede yapabilirsiniz. Bu kampanyaları es geçmemelisiniz. Bu şekilde Trendyol satışını artırırsınız.

 

  1. Reklam Verin

 

Ürününüzü satmak için reklam vermeniz çok önemlidir. Trendyol kendi reklamını verirken anlaşarak sizde kendi ürününüzü reklam verebilirsiniz. Bu şekilde ürününüz ve mağazanıza insanlar aşina hale gelmiş olur. Reklam vermek tanınmak için çok değerli bir yöntemdir.

 

  1. Satıcı Mağaza Görünümü

 

Mağazanızı güzelce tanıtın. Alıcılar mağazanızı kontrol ettiklerinde profesyonel görünmeniz önemlidir. Gerekli bilgileri ekleyin. Mağaza puanınızın yüksek olması önemlidir. Bu şekilde Trendyol satışınız artar.

 

  1. Fazla Stok

 

Stok sayınızın çok olması sizin daha profesyonel olduğunuzu göstermektedir.

 

  1. Kullanıcı Değerlendirme ve Yorumları

 

Trendyol alıcılara satıcıyı değerlendirme yorum yapma imkânı vermektedir. Kullanıcılar ürünün hızlı teslim edilmesi, anlatılan gibi gelmesi, ürünün kalitesi gibi durumlara önem verir. Alıcılar ile iletişimde sorun yaşamamalısınız.